Dlaczego domowe sposoby na bliznę nie działają?

Dlaczego domowe sposoby na bliznę nie działają?

Warto przeczytać

Domowe metody w większości przypadków są bardzo bezpieczne, jednak często działanie jest niemal nieodczuwalne i niewidoczne. Przyczyną tego są nie tylko składniki, które nie oddziałują na bliznę intensywnie, ale również jej rodzaj. Duże i rozległe zmiany na skórze jest o wiele trudniej usunąć, szczególnie stosując metody domowe i niesprawdzone.

Domowe sposoby na bliznę, na które szkoda czasu

Wśród sposobów zalecanych przez babcie, mamy, ciocie i sąsiadki znajduje się wiele naturalnych składników, ale również takich, które nie jednego mogą zaskoczyć. Są to:

  • olejki – lniany, konopny, lawendowy, rycynowy. Celem wszystkich z nich jest zwalczanie wolnych rodników, regeneracja skóry i oczywiście usuwanie blizn. Niektóre z nich muszą być stosowane po kilka razy dziennie w połączeniu z czasochłonnym masażem. Nawet jeśliby te metody faktycznie przynosiły jakieś rezultaty, to kto miałby tak wiele czasu d poświęcenia swojej bliźnie
  • masło shea – w ostatnich latach stało się niezwykle popularne i zyskało miano kosmetyku na wszystko, dlatego zalecane jest również w przypadku blizn
  • fusy z kawy wymieszane z olejem – metoda ta jest tak samo zaskakująca, jak nieskuteczna. Mielona kawa stosowana jest do peelingów. W przypadku blizn sam masaż rozjaśnia skórę, jednak nie sprawi, że blina zniknie.

Jak więc pozbyć się blizny?

Blizny, szczególnie w widocznych miejscach, są przyczyną kompleksów. Każda osoba, której posiadana blizna niezwykle przeszkadza próbuje wszystkich możliwych sposobów, by szybko się jej pozbyć. Nie jest to dobra droga. Warto wybrać wysokiej jakości preparat, którego skuteczne i bezpieczne działanie potwierdzone jest przez ekspertów. Plastry na blizny to jedno z najlepszych i najwygodniejszych rozwiązań. Składniki nie wywołują alergii i mogą działać przez cały czas, dopóki plaster jest przytwierdzony do skóry. To znacznie lepsze i łatwiejsze niż w przypadku maści, które brudzą ubrania i potrzebują mnóstwa czasu na wchłonięcie się. Elastyczna membrana plastrów nie tylko dopasowuje się do kształtu ciała, ale też przepuszcza powietrze.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o