Dieta pudełkowa krok po kroku

Dieta pudełkowa krok po kroku

Warto przeczytać

Catering dietetyczny to rozwiązanie, po które sięga coraz więcej Polaków. Popularny jest on niemal we wszystkich dużych miastach, w tym w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, a nawet w Lublinie i Gliwicach. Firmy cateringowe prześcigają się w tym, kto zaserwuje lepsze i bardziej różnorodne posiłki. No ale jak dokładnie wygląda taka dieta pudełkowa?

Krok pierwszy – zamówienie

Swoją przygodę z dietą pudełkową musisz zacząć od złożenia zamówienia. Wybierz swoją ulubioną firmę cateringową i dobierz dietę, dostosowaną do Twoich potrzeb. Najczęściej możesz wybrać spośród kilkunastu różnych opcji. Popularna jest chociażby dieta śródziemnomorska, dieta wegetariańska i wegańska, dieta bez ryb i owoców morza, dieta odkwaszająca, odchudzająca, bezglutenowa, bez laktozy, o niskim indeksie glikemicznym, specjalna dieta dla ludzi aktywnych oraz dieta ketogeniczna. Niektóre firmy oferują nawet tak ekstremalne wersje, jak koktajlowy detoks, bazujący wyłącznie na owocowo-warzywnych napojach. W ramach każdej diety możesz też wybrać poziom kaloryczności. Przy niespecjalistycznych, standardowych dietach to z reguły rozpiętość od 1000 do 2300 kalorii dziennie. Na stronie danego cateringu dietetycznego z pewnością znajdziesz szczegółowy opis każdej diety, przykładowe menu oraz wskazania, dla kogo jest przeznaczona ta wersja i jaka wartość kaloryczna jest zalecana. Co również istotne, wiele firm oferuje tak zwany zestaw próbny. To dobra opcja dla osób, dla których dieta pudełkowa jest absolutną nowością.

Krok drugi – przygotowanie posiłków

Po złożeniu zamówienia, zostajesz dopisany do listy osób, które każdego dnia otrzymają zestaw zdrowych i pożywnych posiłków na cały dzień. Firma cateringowa zajmie się następnie przygotowaniem Twoich potraw. Solidne i sprawdzone firmy korzystają wyłącznie ze zdrowych i naturalnych produktów. Do stworzenia posiłków nie używa się produktów przetworzonych, półproduktów, a także szkodliwych składników, w tym konserwantów i barwników. Wszystkie posiłki przygotowane są tego dnia, w którym następuje dostawa. Masz zatem pewność, że jedzenie nie leżało gdzieś godzinami, ale od razu trafiło na Twój stół i do Twojej lodówki. Chodzi bowiem o to, by jedzenie było jak najbardziej zbliżone do tego, spożywanego na co dzień w domu.

Krok trzeci – dostawa

Zestawy pakowane są w szczelne opakowania, które uniemożliwiają wysychanie lub szybkie psucie się produktu. Możesz wrzucić swój pakiet do lodówki i spokojnie przetrwa on cały dzień. Dodatkowo stosowane przez dobre firmy cateringowe opakowania są ekologiczne, dzięki czemu można je ponownie przetworzyć. Twoja dieta pudełkowa jest zatem nie tylko zdrowa dla Ciebie, ale i korzystna dla środowiska. Aby w pełni cieszyć się swoimi posiłkami wystarczy je otworzyć, a niekiedy dodatkowo odgrzać. Większość potraw jest od razu gotowa do spożycia.