Zastanawiasz się nad zabiegiem depilacji laserowej, ale nie wiesz, który laser wybrać? IPL czy laser diodowy? Który daje lepsze efekty? Jak przygotować się do zabiegu? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące usuwania włosków w gabinecie.
Spis treści
ToggleDepilacja laserowa diodowa a IPL – która metoda jest bardziej skuteczna?
IPL jest technologią emitująca światło pulsacyjne – lasery są urządzeniami wielozadaniowymi, a jedną z funkcji jest właśnie depilacja. Osłabiają one włosy, ale nie dają rady ich całkowicie usunąć. Metodę tę należy powtarzać co kilka miesięcy. Natomiast laser diodowy jest znacznie skuteczniejszy – jego efektywność sięga niemal 100%, co znaczy, że może usunąć wszystkie włoski na danym obszarze na zawsze. Nie osłabia włosków, ale je niszczy, wpływając na cebulki. Depilacja laserowa laserem diodowym jest w pełni profesjonalnym zabiegiem wykonywanym w gabinecie.
Jak wygląda zabieg z użyciem lasera diodowego?
Najpierw umawiasz się na wizytę wstępną, na której personel przeprowadzi analizę medyczną i zapyta o przeciwwskazania – depilacja laserowa musi być maksymalnie bezpieczna. Wtedy też pacjent zostaje poddany próbie lasera, aby sprawdzić jak skóra zachowa się podczas i po procederze. Podczas analizy ocenia się również, ile zabiegów należy wykonać – to kwestia indywidualna i zależy od rodzaju włosków.
Jeśli wszystko będzie w porządku i zakwalifikujesz się na zabieg, wybrana partia ciała zostanie naświetlana wiązką lasera. Depilacja laserowa trwa średnio od kilku minut do pół godziny. Dla komfortu pacjent podczas zabiegu leży na wygodnej leżance.
Jakie są przeciwwskazania?
Niektóre choroby skóry są przeciwwskazaniem. Również ciąża wyklucza z możliwości skorzystania z depilacji laserowej. Przed sesją należy odstawić niektóre leki, na przykład antydepresanty, antybiotyki i środki przeciwbólowe. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zapytaj personel przeprowadzający zabieg w gabinecie jeszcze podczas ankiety wstępnej.
Depilacja laserowa – jak się przygotować?
Przez pół roku przed zabiegiem należy odstawić doustne środki zawierające retinoidy. Zaprzestań jakichkolwiek form opalania na miesiąc przed depilacją laserową. W tym czasie nie depiluj włosków metodami wyrywającymi cebulki, na przykład depilatorem czy woskiem. Odstaw też wszelkie maści i kosmetyki z retinoidami na trzy tygodnie. Warto też przestać przyjmować preparaty ziołowe zawierające dziurawiec czy nagietek. Dzień przed wizytą dokładnie ogol miejsce poddawane depilacji maszynką na gładko. Umyj je, ale nie stosuj żadnych środków nawilżających czy natłuszczających. Nie perfumuj ich i nie stosuj dezodorantów. Na dobę przed laserową depilacją nie spożywaj alkoholu.
Czy zabieg depilacji laserowej boli?
Wiele zależy od indywidualnych odczuć pacjentów, ale też od zastosowanego sprzętu. Niektóre pacjentki odczuwają dyskomfort, inne mrowienie, a jeszcze inne ból. Lasery diodowe z głowicą chłodzącą niwelują ten problem, dlatego warto wybierać gabinety, które go posiadają. Sprawdź: Light and Laser Depilacja laserowa – Kraków.