Dentysta - prywatnie czy na fundusz?

Dentysta – prywatnie czy na fundusz?

Polecne i promocje Zęby
Polacy nie chodzą zbyt chętnie do lekarzy, szczególnie będąc w młodym wieku. Najczęściej odwiedzanym specjalistą jest dentysta, do którego każdy powinien przynajmniej raz na pól roku pójść w celu rutynowej kontroli uzębienia.

Dentysta – prywatnie czy na fundusz?

Osoby, które dopiero planują zapisanie się do specjalisty, mają do dyspozycji przychodnie prywatne oraz publiczne – która opcja będzie najlepsza?

Darmowa opieka zdrowotna

Większość osób mieszkających w Polsce może korzystać z darmowej służby medycznej, dotyczy to również opieki stomatologa. Niestety, ze względu na duże obłożenie pacjentów, na wizytę u specjalisty czeka się dość długo, w zależności od miejsca zamieszkania może to być od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. Jest to bardzo niewygodna sytuacja szczególnie dla osób, które muszą pilnie wyleczyć bolącego zęba. Poza tym pakietem NFZ nie są objęte wszystkie usługi. Za darmo oferowane jest m.in. leczenie zachowawcze, jednak już za lepsze, światłoutwardzane plomby musimy zapłacić z własnej kieszeni. Również implanty zębowe czy wybielanie zębów nie są bezpłatne. To wszystko sprawia, że w każdym mieście otwierane są prywatne gabinety, które nie mogą narzekać na brak pacjentów.

Prywatna praktyka

Niepubliczna przychodnia dentystyczna to doskonałe rozwiązanie dla osób, które liczą na szybką pomoc. Przeważnie w takim miejscu na wizytę nie będziemy czekać dłużej niż kilka dni. Mało tego, w przypadku nagłego wypadku zostaniemy obsłużeni poza kolejką. W przeciwności do placówek publicznych, prywatny gabinet stomatologiczny oferuje w cenie wizyty prześwietlenie szczęki metodą RTG, dzięki czemu proces leczenia i rozpoznania ubytku jest znacznie łatwiejszy. W przypadku, kiedy pragniemy skorzystać z usług chirurga szczękowego czy ortodonty, możemy liczyć na profesjonalną pomoc w naszym gabinecie. Przychodnie prywatne posiadają bowiem szeroką bazę specjalistów, dlatego nie musimy poszukiwać nowej placówki. Warto też pamiętać, że jeśli nasz stomatolog ma podpisaną umowę z NFZ możemy leczyć u niego zęby za darmo, jeśli oczywiście posiadamy ubezpieczenie zdrowotne. Termin oczekiwania na wizytę bezpłatną może być jednak minimalnie dłuższy w takim przypadku. Poza tym w przypadku wyższych kosztów leczenia możemy liczyć na płatność ratalną.

0 0 vote
Daj ocenę