Czy zabieg dentystyczny może być bezbolesny?

Czy zabieg dentystyczny może być bezbolesny?

Polecne i promocje

W dzisiejszym wpisie zastanowimy się na tym, czy zabieg u dentysty może być bezbolesny i czy musimy się bać wizyt u stomatologa. Wiele osób bowiem ma problem z pójściem do gabinetu dentystycznego właśnie dlatego, że obawiają się bólu.

Czy zabieg dentystyczny może być bezbolesny?

W dzisiejszym wpisie zastanowimy się na tym, czy zabieg u dentysty może być bezbolesny i czy musimy się bać wizyt u stomatologa. Wiele osób bowiem ma problem z pójściem do gabinetu dentystyczn

Powoduje to, że czasami zwlekają mnóstwo czasu z leczeniem zębów, aż doprowadzają się do naprawdę skrajnych sytuacji, co powoduje że później nawet najlepszy dentysta nie jest w stanie przeprowadzić zabiegu bezboleśnie.

Skąd strach przed dentystą?
Strach przed wizytami u stomatologów wynika prawdopodobnie z tego, że już w dzieciństwie dzieci często są nimi straszone. Rodzice, którzy chcą mieć pewność, że dziecko będzie codziennie myło zęby, mówią mu że w innym przypadku będzie musiało odwiedzić dentystę i poddać się ogromnie bolesnemu zabiegowi borowania lub wyrywania zęba. Powoduje to, że później przychodnia stomatologiczna kojarzy się nam podświadomie z ogromnym zagrożeniem i jeśli już musimy tam pójść, to czujemy ogromny strach. Przez to bagatelizujemy bolące zęby i doprowadzamy się przez to do o wiele groźniejszych sytuacji, takich jak zapalenie dziąseł i pojawienie się ropy. W takiej sytuacji bezbolesne leczenie bądź usunięcie zęba jest już niestety niemożliwe.

Czy zabieg może być bezbolesny?
Na szczęście przy dzisiejszych technikach medycznych, jakie powszechnie stosują dentyści, nie musimy już obawiać się o ból. Każda przychodnia dentystyczna posiada bowiem różnego rodzaju środki znieczulające, których mnogość powoduje, że niemal zawsze da się dobrać coś o odpowiednio mocnej sile działania. W ten sposób nawet ekstrakcja zęba, czyli po prostu jego wyrywanie, można przeprowadzić bez znieczulenia ogólnego i pacjent nawet niczego nie poczuje. To jednak wciąż nie wszystko. Możliwe jest poddanie pacjenta sedacji, czyli podanie specjalnego leku bądź mieszaniny do oddychania, która znacznie zmniejsza czynności ośrodkowego układu nerwowego. Dzięki temu nawet osoba, która ogromnie się boi, potrafi się odprężyć i zrelaksować na fotelu dentystycznym.

Jak widać, w XXI wieku wcale nie trzeba już bać się dentystów. Posiadają oni mnóstwo sposobów na to, by przeprowadzić zabiegi całkowicie bezboleśnie. Natomiast do rodziców chcemy zaapelować, by nigdy nie straszyli dzieci takimi zabiegami, dzięki temu w dorosłości przychodnia stomatologiczna nie będzie im się kojarzyła wyłącznie negatywnie.

Daj ocenę (5 / 1)

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Szymon Wydra Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Szymon Wydra
Gość
Daj ocenę :
     

Według mnie taki zabieg jest bezbolesny.Wiele ludzi chodzi do dentystów i nie tylko ja sam byłem ostatnio miałem problem z zębem który mnie bardzo mocno bolał i tem dentysta mi pomógł bardzo szybko i bezboleśnie.Ja uwarzam że każdy z nas powinnien chodzić do dentysty a przede wszystkim każdy znas powinnień dbać o swoję zęby.Dentysta to zawód według mnie w polsce bardzo niedoceniany niestesty.Ciekawa strona i swietny artykuł.