Co warto wiedzieć o cateringu dietetycznym?

Co warto wiedzieć o cateringu dietetycznym?

Polecne i promocje

Catering dietetyczny to usługa rosnąca w siłę. Warto zatem się jej przyjrzeć, przeanalizować korzyści z niej płynące oraz sposoby jej wykorzystania. I rozprawić się z przekonaniem, jakoby dieta z dowozem była rozwiązaniem rujnującym domowy budżet.

Przeciwnie, wybrana świadomie pozwoli nie tylko zaoszczędzić, przede wszystkim przełoży się na poprawę kondycji psychofizycznej domowników. A pani domu zapewni więcej spokoju oraz wolnego czasu.

Chroniąc swoje zdrowie

Trudności z wygospodarowaniem czasu na gotowanie to dzisiaj powszechny problem. Nawet jeżeli tydzień rozpoczyna się ambitnie i ktoś obiecuje sobie codziennie przygotowywać świeże posiłki, już po kilku dniach trudno zrealizować takie postanowienie. Efekt? W lodówce pojawiają się pełne konserwantów gotowe produkty do podgrzania lub w drodze z pracy zagląda się do fast fooda. Takie praktyki stosowane sporadycznie nie rujnują zdrowia, jeżeli jednak stają się nawykiem, wówczas stanowią poważne zagrożenie. Rozwiązaniem tego problemu jest catering dietetyczny. Świeże posiłki dostarczane klientowi do domu bądź pracy. Są to dania na cały dzień, najczęściej menu obejmuje 3 lub 5 posiłków. Decyduje o tym klient. Usługobiorca ma również możliwość dopasowania jadłospisu pod względem kaloryczności czy obecności potencjalnych alergenów.

Zobacz ofertę dietbox.pl – najlepszego cateringu w Polsce.

Menu, które nie nudzi

Jeżeli kogoś interesuje taka dieta do domu najpierw może zamówić zestaw startowy. To dobry sposób na sprawdzenie konkretnej oferty. Stałym klientom nuda nie grozi, ponieważ firmy cateringowe na bieżąco urozmaicają swoje menu. W poszczególnych tygodniach pojawiają się nowe receptury do wyboru. Dieta pudełkowa sprawdzi się w domach, w których dotychczasowe potrawy już się trochę nomen omen przejadły i gdzie przydadzą się nowe smaki. Zamawiając catering dietetyczny, nie dość że nie trzeba gotować, to jest się zwolnionym z planowania posiłków, robienia zakupów i wymyślania nowych potraw. Przez wiele osób właśnie te obowiązki, a nie samo przyrządzanie jedzenia, postrzegane są jako najbardziej żmudne. W takiej sytuacji jak najbardziej opłaca się skorzystać z dostaw gotowych, świeżych posiłków. Standardowo oferta obejmuje trzydzieści dni. Jest to czas wystarczający na samodzielną i zdystansowaną ocenę usługi.