Co warto wiedzieć na temat implantów zębowych?

Co warto wiedzieć na temat implantów zębowych?

Polecne i promocje

Eksperci z branży stomatologicznej coraz częściej zakładają pacjentom implanty zębowe. Ludzie, którzy odwiedzają gabinet dentystyczny w tym celu potem są naprawdę bardzo zadowoleni. W końcu mogą bez przeszkód uśmiechać się w pracy, w domu, mieszkaniu itp. Co warto wiedzieć na temat tego rozwiązania? Jeśli planujecie mieć implanty zębowe, to warto przeczytać dzisiejszy artykuł.

Co warto wiedzieć na temat implantów zębowych?

Na początek dowiedzmy się, jakie są najpopularniejsze rodzaje tych akcesoriów stomatologicznych. Pacjenci, którzy odwiedzają gabinet dentystyczny mają zakładane między innymi implanty zębowe tytanowe. Czym charakteryzuje się ten wariant? Między innymi bardzo długim okresem użytkowania. Są jednak osoby, które wolą mieć inne elementy tego typu. Choćby ze względu na fakt, że implanty zębowe tytanowe nie są do końca estetyczne. W niektórych sytuacjach dochodzi natomiast do obniżenia się linii dziąseł. Prowadzi to natomiast do uwidocznienia tytanowej części, a tego każdy chciałby uniknąć, prawda? Coraz częściej stosowane są zatem implanty cyrkonowe. Warto tutaj zwrócić uwagę na fakt, że ta metoda jest uważana jako wyjątkowo estetyczna. Substancja stosowana w tym przypadku przypomina naturalną tkankę zęba i bardzo dobrze wiąże się z tkanką kostną. Implanty zębowe w tej kategorii są wytrzymałe, nie reagują na zmiany temperatury oraz na substancje kwaśne. Nie wykazują także żadnej interakcji z różnymi materiałami stomatologicznymi. Mogą być stosowane praktycznie przez wszystkich – nawet przez osoby z chorobami przewlekłymi, różnymi uczuleniami, dolegliwościami itp.

Oczywiście, jak to bywa w medycynie, zawsze występują pewne przeciwwskazania. Między innymi jest to wiek. Pacjenci poniżej 16 roku życia nie mogą decydować się na taki zabieg, ponieważ w ich przypadku nie jest ukończony proces wzrostu kości szczęki. Implanty zębowe nie są również zakładane kobietom w ciąży oraz ludziom, którzy mają nie do końca ustabilizowaną cukrzycę. Także osoby z nowotworami muszą niestety zrezygnować z tego zabiegu. Istnieją również pewne sytuacje, które wymagają konsultacji z lekarzem, ponieważ nie mają one charakteru bezwzględnego, jak te wyżej wymienione. Chodzi nam o choroby Parkinsona, wady serca, schorzenia szpiku kostnego itp.