Buty ortopedyczne dla dzieci - jak dobrać?

Buty ortopedyczne dla dzieci – jak dobrać?

Polecne i promocje

Buty ortopedyczne dla dziecka, albo też buty profilaktyczne to bardzo częsty wybór rodziców. Wychodzą oni bowiem z założenia, że wyłącznie takie obuwie pozwoli ich dziecku dobrze się rozwijać i będzie właściwe dla niewielkich stóp.

Buty ortopedyczne dla dzieci – jak dobrać?

Cechy obuwia dla dziecka

Niezależnie od tego, czy będziemy chcieć dobrać dla dziecka buty ortopedyczne, czy też zwykłe musimy mieć na uwadze, że najważniejszym celem będzie zakup takich, które w skuteczny sposób ochronią stopy nie tylko przed urazami, ale i przed utraceniem ciepła i innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Najbardziej istotne zasady podczas dobierania obuwia dla dziecka to :

  • płaska podeszwa wykonana z materiału, który nie będzie się ślizgał i będzie elastyczny,
  • wybór butów z przewiewnego materiału, najlepiej naturalnej skóry;
  • szerokość i długość buta powinny być na tyle dopasowane, aby niewielka stópka miała pełen zakres ruchomości.

Jak znaleźć odpowiedni rozmiar butów dla pociechy ?

Dobranie butów ortopedycznych dla pociechy (tak jak i zwykłego obuwia) nie może odbywać się oczywiście bez udziału dziecka. Zwykle rodzice samodzielnie udają się na zakupy, biorąc ze sobą w ramach miary inne buciki o właściwym rozmiarze. Będzie to błąd, ponieważ każdy rodzaj obuwia ma odmienny kształt i bez przymiarki nie będziemy w stanie dobrać właściwego rozmiaru. Żeby jednak ułatwić sobie poszukiwanie właściwego, możemy na kartce papieru obrysować kształty stopy dziecka, przyciąć patyczek do długości powstałego obrysu i wkładać go w sklepie do obuwia. Zapas, który powinien nam zostać, ma wynosić około 1 cm. Niemniej jednak wszystko zależne jest od producenta butów.

Cechy, jakie powinno posiadać obuwie ortopedyczne

Buty ortopedyczne można podzielić na takie, które są całkowicie wykonane po to, aby bardzo stabilnie trzymać stópki dziecka i na takie, które posiadają wyłącznie wkładkę ortopedyczną. Buty ortopedyczne powinien dobrać lekarz, a wybierając buty z wkładką należy pamiętać o tym, że pięta powinna mocno przylegać do buta – stopa nie powinna wychodzić z obuwia podczas chodzenia. Zapiętek powinien być poza tym dobrze usztywniony i na tyle wysoki, żeby się deformował podczas chodzenia.

Daj ocenę (5 / 1)

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Mateusz Adryaniak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mateusz Adryaniak
Gość
Daj ocenę :
     

Bardzo fajna strona internetowa zdrowipolacy.Buty ortopedyczne dla dzieci bardzo ważna sprawa pytanie jak je dobrze dobrać.Ja uwarzam że buty powinnien dla naszego dziecka wybrać lekarz specjalista nie kupujmy dziecku butów bez konsultacji z lekarzem.W polsce lekarze są bardzo ważni i dla dorosłych jak także dla dzieci.Ja wiele razy korzystam jak jestem u lekarza z moim dzieckiem wielu fajnych lekarzy jest w polsce.