Brak energii, czyli kiedy warto zacząć suplementować witaminy

Brak energii, czyli kiedy warto zacząć suplementować witaminy

Polecne i promocje

Suplementy diety nie bez powodu zyskują coraz większą popularność, zarówno jako środki przyjmowane regularnie, jak i preparaty, które stosujemy tymczasowo, np. w celach treningowych. Warto jednak wiedzieć, że każdy z nas powinien dbać o uzupełnienie w organizmie niedoborów witamin i minerałów, które pełnią w naszym organizmie niezwykle istotną rolę. Nie tylko wpływają na nasze samopoczucie, ale również mogą dodać nam energii i zniwelować uczucie zmęczenia. Sprawdź, dlaczego suplementy diety to doskonałe antidotum na brak sił witalnych.

Suplementy diety na spadek energii – jak działają?

Suplementy mogą być pomocne zwłaszcza wtedy, kiedy czujemy duży spadek energii. Możemy dodatkowo stosować je w chwilach wzmożonej pracy, np. są wskazane dla studentów przed sesją egzaminacyjną, gdy potrzebujemy organicznych substancji, które wspomogą naszą koncentrację i poprawią pamięć.

Suplementy diety powinny być bezwzględnie stosowane w stanach przemęczenia i niedożywienia oraz anemii. W takiej sytuacji szczególne polecane są środki z dużą zawartością żelaza i magnezu oraz innych ważnych dla nas pierwiastków. Dla lepszej koncentracji ważne są preparaty, które będą miały w sobie magnez, wapń, a także żelazo. Suplementy diety są wskazane również w okresie jesiennym i zimowym, kiedy spada nasza odporność i chcemy uchronić się przed szkodliwym działaniem wirusów i bakterii. Dobrym pomysłem będzie zakupienie kropli lub tabletek z witaminą D. W okresie zimowym powinniśmy zażywać jej co najmniej 1000 jednostek. Wpływa ona nie tylko na nasze samopoczucie, ale również zdrowe kości, ponieważ zwiększa wchłanianie się wapnia.

Przy niedoborze świeżych warzyw i owoców warto zaopatrzyć się z kolei w witaminę E oraz A, która wpływa na zdrowie skóry i chroni nas przed wolnymi rodnikami. Warto zacząć suplementację sprawdzonymi środkami już w momencie, kiedy zauważymy pierwsze objawy zmęczenia. Może to objawiać się w postaci problemów ze snem, czy też z koncentracją. Również nagłe zmiany nastrojów powinny być dla nas niepokojące. Przy braku energii możemy czuć się również osłabieni oraz bardzo drażliwi. Powinniśmy pamiętać, że suplementy diety nie zastąpią nam nigdy zróżnicowanej i zdrowej diety. Warto stosować je tylko wtedy, kiedy danych składników nie będziemy mogli dostarczyć wraz z jedzeniem lub gdy stwierdzono u nas duże niedobory danego pierwiastka.

Jakie inne preparaty warto stosować?

Podczas dużego wysiłku fizycznego tracimy zazwyczaj dużo potu, a w tym wiele cennych minerałów, takich sód czy potas. Ważne jest więc uzupełniane tych związków na bieżąco nie tylko przez pokarmy, ale także suplementację. Pomogą nam w tym m.in. napoje izotoniczne. To połączenie glukozy, a także wody oraz minerałów, które szybko wchłaniają się do organizmu, dając nam optymalny przypływ energii.

Przy długotrwałym wysiłku fizycznym bardzo ważne jest również uzupełnianie energii. Dobrym rozwiązaniem będą batony proteinowe z dużą zawartością białka. Są łatwe do przenoszenia choćby na siłownię czy podczas biegania i mają w sobie porównywalną ilość białka, jaka znajduje się w 100g porcji kurczaka. Będą więc doskonałym sposobem na szybką przekąskę, jeśli nie mamy możliwości przygotowania posiłku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o