Aby wszystkie zęby mieć

Aby wszystkie zęby mieć

Polecne i promocje Poradnik promocja
Jest taki obszar w nowoczesnej stomatologii, z którego korzystamy z najprawdziwszą przyjemnością. Jest nim nowoczesna implantologia w Chorzowie – dziedzina, w której można naprawdę wiele, a nawet – prawie wszystko. Dzięki zastosowaniu specjalistycznej wiedzy i innowacyjnych osiągnięć technologii, możliwe stają wszystkie rekonstrukcje braków w uzębieniu. A prawdziwymi królami tychże pozytywnych zmian będą rzecz jasna implanty zębowe.

 

Czym jest implant?

Nowoczesna implantologia w Chorzowie, pracując z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, utożsamia implant zębowy z niewielkim, bo zaledwie kilkumilimetrowym elementem w postaci stożka, który pełni rolę korzenia zębowego. Dzięki temu zaś, że implant trafia do kości szczęki i zostaje w niej osadzony, jest niezastąpioną podstawą do pracy protetyka. Dodatkowo, gdyby nie implant zębowy, nie można byłoby mówić o skutecznym zamocowaniu mostu, protezy czy korony. Można śmiało więc stwierdzić, że w nowoczesnej implantologii w Chorzowie implant zębowy jest jej niezastąpionym fundamentem.

O istocie implantologii

Nowoczesna implantologia w Chorzowie to jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin stomatologii. Dzięki jej dokonaniom możliwe stają szczegółowe rekonstrukcje uzębienia. A implanty zębowe polecane są naprawdę wielu osobom – nie tylko tym, które straciły pojedyncze lub większość zębów na skutek różnorodnych urazów, ale i tym, którzy chorowali na choroby przyzębia lub mieli spore kłopoty z próchnicą. Można śmiało stwierdzić, że implantologia jest dla każdego. Wystarczy tylko zgłosić się ze swoim problemem do odpowiedniego, zaufanego gabinetu. Później wszystko pójdzie już niczym z płatka. Dzięki współpracy z doświadczonymi specjalistami nowoczesnej implantologii, rzecz jasna.

Jaki implanty spotkamy najczęściej?

Praktyka i wiedza pokazują – najczęściej spotykanymi implantami zębowymi pozostają dziś te wykonane z tytanu. Materiał ten uznawany jest nie tylko za wyjątkowo trwały, ale i maksymalnie bezpieczny dla organizmu człowieka. Tytan jest biokompatybilny – a to oznacza, że jest świetnie tolerowany przez organizm ludzki i nie wywołuje reakcji alergicznych.